Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Projekty

 

Projekty

Podporujeme projekty z oblasti lokálnych aktivít občanov, občianskych združení v meste Spišské Vlachy, rozvoja demokracie, nábožensky a etnicky tolerantného prostredia. Rovnako aj z oblasti zachovávania i obnovy pamiatok a ochrany kultúrneho dedičstva, či všestranného rozvíjania a podpora aktivít v oblasti cestovného ruchu.

separator

Podpora družstva kadetov v hádzanej

separator

Nadácia Jozefa Salaja pre Spišské Vlachy a Spiš v roku 2011 podporovala v spolupráci so Slovenským hádzanárskym zväzom reprezentačné družstvo kadetov Slovenska v hádzanej vo výške 30.000 Eur, na základe daru od Jozefa Salaja.

Cieľom projektu bolo podporiť najtalentovanejších chlapcov v hádzanej do 18 rokov z celého Slovenska v ich športovom raste.

Ukázať mladým hádzanárom, vďaka finančnej podpore nadácie, ako sa tento šport HÁDZANÁ realizuje v najvyspelejších krajinách Európy prostredníctvom účasti reprezentačného družstva na rôznych významných turnajoch a medzištátnych zápasoch.

Chlapci sa počas dvoch sezón stretli s rovesníkmi reprezentačných výberov Slovinska, Chorvátska, Srbska, Nórska, Dánska, Nemecka, Maďarska, Turecka, Fínska, Holandska, Poľska, Česka, Rakúska a Kosova.

Ďalším cieľom bolo, vďaka týmto skúsenostiam z medzinárodnej konfrontácie etablovať mladých reprezentantov do jednotlivých seniorských tímov v kluboch, v ktorých hrávali v mládežníckych kategóriách. To sa aj podarilo a 18 chlapcov z 22 členného výberu už oblieka dresy seniorských tímov v najvyššej mužskej súťaži na Slovensku a v zahraničí i napriek mladému veku.

Športovým cieľom v závere dvojročnej spolupráce bolo postúpiť s týmto výberom na Majstrovstvá Európy v hádzanej hráčov do 18 rokov. Čo sa nakoniec nepodarilo a vinou horšieho skóre z kvalifikačnej skupiny postúpili na úkor Slovenska na záverečný turnaj ME družstvá Česka a Dánska.

Vďaka podpore nadácie a zanietenia všetkých zainteresovaných trénerov reprezentačného družstva, a členov nadácie sa počas dvoch rokov splnil sen vyše 50 chlapcom, vidieť a hrať šport hádzanú, s najlepšími reprezentačnými tímami Európy v najkvalitnejších, profesionálnych podmienkach, aké si môžu dovoliť len najvyspelejšie krajiny Európy.

 

Hlavný tréner reprezentačného družstva kadetov SR

Mgr. Martin Križan, PHD

Vek: 33

Trénerská licencia: MC –Master Coach (najvyššia európska licencia)

Trénerská prax:

  • 2000 – 2002: Tréner Mládeže UHC Gänsrndorf (AUT)
  • 2002 – 2003: Asistent reprezentačného družstva žien SR
  • 2004 – 2011: Šéftréner mládeže ŠKP Bratislava
  • 2010 – 2012: Reprezentačný tréner kadetov SR